Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-osios rytą, skambant A. Mamontovo atliekamai dainai „Laužo šviesa“, Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi prie didelio laužo mokyklos kieme paminėti tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių ir pagerbti žuvusių laisvės gynėjų atminimą. Mokykla šiais metais tradiciškai prisijungė prie respublikinės pilietinės iniciatyvos „ Atmintis gyva, nes liudija“ ir aštuntą valandą ryte uždegė atminties žvakutes pritemdytuose mokyklos languose.

Mokytojo D. Šeškaus vadovaujama penktokų šokėjų grupė, laikydami degančius deglus ir simbolines žvakeles rankose, atliko šokį. Buvo paminėtos 1991 metų sausio 13-osios naktį žuvusių laisvės gynėjų pavardės, visi teatralizuoto minėjimo dalyviai pagerbė žuvusiųjų atminimą tylos minute.

 

Mokytojos L. Škėmienės paruošti skaitovai skaitė šiam įvykiui skirtas eiles ir visus susirinkusius paragino susimąstyti, ar mes suprantame laisvės kainą, ar mokame ją gerbti ir saugoti.

Minėjimo pabaigoje mokiniai ir mokytojai susikabino rankomis ir sugiedojo Lietuvos himną. Sugrįžę į klases, mokiniai su mokytojais dar kartą prisiminė prieš 29-rius metus įvykusią tragediją, tuos drąsius žmones, kurie paaukojo savo gyvybę, kad šiandien būtume laisvi ir laimingi.

sausio 13 did0004  sausio 13 maz0001  sausio 13 maz0003 
 sausio 13 maz0005    sausio 13 maz0002

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos