2 proc parama

Frankofonijos dienos Gražinos pagrindinėje mokykloje

”Vive la France!“ – toks šūkis dažnai skambėjo kovo 26–30 dienomis Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje nušurmuliavusiose Frankofonijos dienose, kurias kasmet inicijuoja Prancūzijos ambasada ir Prancūzijos institutas. Frankofonijos dienos, kurios kiekvienais metais sulaukia ir Prancūzijos prezidento dėmesio, organizuojamos visame pasaulyje, nes Tarptautinė frankofonijos organizacija vienija net 84 valstybes. Tad ir Gražinos mokyklos mokiniai savo veiklomis puikiai įsiliejo į tarptautinį sūkurį.

Frankofonijos savaitės dienomis meniniais gebėjimais pasižymintys mokyklos mokiniai dalyvavo piešinių ir plakatų parodoje-konkurse, kuriame pristatė Prancūzijos vaizdus. Konkurso nugalėtoju tapo septintokas Nojus Jokūbaitis. Mokyklos aštuntokai visiems ketvirtokams pačių sukurtą mini spektaklį, kuriame pristatė ne tik pačią Prancūziją, bet ir prabilo į juos prancūziškai, taip pabrėždami, kad ši kalba svarbi XXI amžiaus kosmopotiškam jaunimui. Savo „prancūziškas“ žinias galėjo patikrinti bemaž kiekvienas mokyklos mokinys. Atsakinėdami į klausimus apie Prancūziją jie galėjo pasitikrinti savo istorijos bei geografijos žinias. Viktorinos nugalėtojais   tapo 7c klasės mokiniai Kristijanas Žilinskas Utrera ir Gytis Genevičius bei 8b klasės mokiniai Miglė Juodžbalytė, Armandas Liutinskas ir Vilius Steponavičius.

 frank did06 frank did07 frank did08

O kokios Frankofonijos dienos be Prancūziškos virtuvės? Mokyklos virtuvėje kulinarijos būrelio mokiniai ir svečiai – buvę Gražinos mokyklos mokiniai, dabar Lizdeikos gimnazistai – pasiskirstę grupelėmis gamino tris patiekalus, iš kurių labai gerai visiems žinomas prancūziškas bandeles – croissant (kruasanus). Jų „prancūziškumu“ galėjo įsitikinti ir bandelių degustacijoje dalyvavę mokytojai. Pertraukų metu skambančiame prancūziškų dainų fone visiems buvo galimybė trumpam pajusti Prancūzijos dvasią.

30411606 10211521029169217 7017742666334994432 n frank did09 frank did01 
frank did02  frank did03 frank did04

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos