2 proc parama

Joniškyje aplankyti įdomūs muziejai

Pavasario atostogų metu grupė klubo“ Legenda“ narių su savo vadove L. Škėmiene apsilankė viename iš gražiausių Šiaurės Lietuvos miestų – Joniškyje. Šis miestas, kiek anksčiau nei Radviliškis, buvo įkurtas žiemgalių žemėje. Apie miesto senąją istoriją mokiniai žiūrėjo animacinį filmą-pristatymą ir klausėsi nuotaikingo gido pasakojimo.

Joniškis – jaukus ir istoriškai patrauklus ekskursantams miestas. Savo pažintį su miestu pradėjome apsilankydami puikiai restauruotose žydų sinagogose (maldos namuose), kurios yra Joniškio pasididžiavimas. Baltojoje sinagogoje mokiniai galėjo pažaisti interaktyvų žaidimą apie miesto istoriją, o Raudonojoje sinagogoje gidas supažindino su žydų tautos kultūra ir tradicijomis. Po edukacijų mokiniai pasivaikščiojo po pavasariškai atrodantį miestą, įsiamžino prie freskų, bylojančių apie Joniškio miesto praeitį.

Linksmoji ekskursijos dalis buvo apsilankymas unikaliame, vieninteliame Lietuvoje ir Europoje Krepšinio muziejuje. Ten mus pasitiko muziejaus įkūrėjas ir puoselėtojas Leonas Karaliūnas. Jis su mokiniais greitai rado bendrą kalbą, surengė mini konkursą “Krepšinio žinovas“, kurį laimėjo 7c klasės mokinys Oskaras Žakys. Akys raibo nuo gausybės eksponatų: nuotraukų, taurių, medalių, sportbačių, marškinėlių, kuriuos muziejui dovanojo garsiausi Lietuvos ir Europos krepšininkai. Visa tai buvo galima paliesti rankomis, pasimatuoti, o jais pasidabinus, dalyvauti mini foto sesijoje. Mokiniams patiko palikti savo autografus ant muziejaus svečių garbės sienos.

Ekskursijos metu mokiniai įsitikino, kad įdomių vietų nereikia toli ieškoti, nes jos yra visai šalia Radviliškio esančiuose miestuose ir miesteliuose.

joniskyje did01 joniskyje did02 joniskyje did03
joniskyje did04 joniskyje did05 joniskyje did06

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos