2 proc parama

Socialinis neformalaus ugdymo projektas „EBRU“ startuoja Gražinos pagrindinėje mokykloje

Nuo 2018 m. sausio 24 dienos Gražinos pagrindinės mokyklos patalpose mokyklos mokiniai ir jų tėveliai įsijungė į universalią prevencinę ugdymo programą „EBRU“, skirtą ugdyti emocines socialines kompetencijas per šeimos modulį. Dar ši programa ugdo šeimos emocinį intelektą, gerina tarpusavio santykius šeimoje, lavina socialinius ir bendravimo įgūdžius, įtraukia visus šeimos narius į neformalaus ugdymo procesą. Projekto tikslinė grupė – šeima.

„EBRU“ menas - tapymas ant vandens“- tai septynių pakopų emocinio intelekto ugdymo procesas, kuris poveikį daro visiems projekto dalyviams ir jų artimos aplinkos asmenims. I-os pakopos 9 užsiėmimų metu bus kuriama lygiavertė, neutrali, visiems priimtina ir jauki aplinka, kurios metu nėra vertinimo, varžymosi ar susikaustymo. Dalyviams teikiamos naudos: ugdomas emocinis raštingumas, keliama savivertė, ugdomas asmens sąmoningumas, formuojamos pozityviosios vertybės, skatinamas dalyvių meninis pojūtis/kūrybiškumas, formuojamas gebėjimas susikoncentruoti, suteikiama koncentruota stabili pagalba iš išorės, gerinami tarpusavio santykiai šeimoje, lavinami socialiniai, bendravimo įgūdžiai, skatinamas kokybiškas ir prasmingas šeimos laikas kartu. Projektą vykdo VŠĮ „Meda Project“ kompetentingų specialistų komanda (psichologijos, meno, edukologijos sričių specialistai), išsiskirianti ne tik profesionalumu. Tai ir įdomios asmenybės, pasižyminčios aukšta saviverte, pasitikėjimu ir rūpesčiu.

ebru did00002  ebru did00003  ebru did00004 

Visi užsiėmimai šeimoms nemokami - reikiamas lėšas skyrė mokykla. Mokyklos pedagogai įžvelgia didelę naudą mokyklai: emocinio intelekto programa veikia kaip universaliosios prevencijos priemonė, padedanti išvengti problemų (patyčių ar kitokio smurto) atsiradimo ir mažinti egzistuojančių problemų mastą (remiantis LR Švietimo ir mokslo ministro 2017 m. kovo 22 d. Nr.V-190 įsakymu patvirtintomis Smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijomis), kuria pozityvų mokyklos mikroklimatą, didina tėvų įtraukimą į švietimo įstaigos bendruomenės veiklą, vykdo jų konsultavimą ir informavimą saugios ir pozityvios artimos aplinkos kūrimo klausimais, padeda išpildyti ŠMM Geros mokyklos koncepciją (skatinamas įdomus ir auginantis, atviras ir patirtinis, personalizuotas ir interaktyvus projekto dalyvio asmenybės ugdymasis).

ebru did00006  ebru did00007  ebru did00008 

Pateikiame universalios prevencinės programos „EBRU“ užsiėmimų grafiką:

2018 m. sausio 24 d.
2018 m. vasario 12 d.
2018 m. vasario 26 d.
2018 m. kovo 7 d.
2018 m. kovo 19 d.
2018 m. balandžio 9 d.
2018 m. balandžio 23 d.
2018 m. gegužės 7 d.
2018 m. gegužės 28 d.
(individualios refleksijos)

Daiva Čeponienė, Gražinos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė

ebru did00009  ebru did00010  ebru did00015 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos