2 proc parama

Gražiniečiai dalyvavo integruoto ugdymo dienos renginiuose

Gruodžio 9 dieną Gražinos pagrindinėje mokykloje 5-10 ir pradinių klasių mokiniams vyko integruotas ugdymas. Tą dieną mokytojai, koordinuojami direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daivos Sedelskienės, parengė integruotas veiklas, kurių metu gražiniečiai buvo įtraukti į aktyvią, gyvą, konkrečią patriotinę veiklą, padedančią suvokti tapatumo jausmą.

Pradinių klasių mokiniai integruotos pilietinio ugdymo dienos metu dalyvo akcijoje „Skiriu Lietuvai“, kūrė juostelę – žymeklį knygai, išklausė paskaitą „Pažinkime Lietuvą per piliakalnius“ ir suprato, kad mokomės ne tik iš gyvų šaltinių, bet ir iš praeities įvykių, faktų, juos tyrinėdami, aptardami, vertindami, siedami su dabartimi.

integr did00006 

Penktų klasių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Tautinio kostiumo detalės: nuo kūdikėlio iki senolio“, kurią vedė mokytoja Danguolė Juodžbalienė. Integruotą veiklą „Ką žinai apie Lietuvą?“ tęsė Aušra Liačienė ir Aldona Mickuvienė. O kūrybinė veikla „Lietuvos spalvų pynė sniege“ ir aktyvaus judėjimo veikla „Lauko žaidimai žiemą“ buvo organizuota mokyklos kieme. Šias veiklas organizavo Rasa Masiulienė, Jolanta Burneikienė, Vitalija Poškienė, Viktoras Juozapaitis, Darius Stalionis.

integr did00005  integr did00008 

Šeštoms ir septintoms klasėms integruotą veiklą „Iš praeities į dabartį. Antikos palikimas“ organizavo mokytojos Vilma Andriušaitienė, Romualda Pozniakovaitė, Rasa Masiulienė Laima Škėmienė. Fizikos pamokoje „Eureka. Archimedas“ mokiniai žiūrėjo senosios animacijos filmą „Kolia. Olia ir Archimedas“. Pamokos metu buvo aptarti Archimedo išradimai, susiję su valstybės gynyba, atkreiptas dėmesys į mokslininko patriotiškumą ir pilietiškumą. Refleksijos metu mokiniai sprendė temai skirtą kryžiažodį. Matematikos pamokoje „Magiškasis Pitagoro kvadratas“ veikla buvo susieta su garsiuoju Antikos matematiku Pitagoru. Mokiniai išmoko savo išmaniuosiuose telefonuose susirasti Magiškąjį Pitagoro kvadratą ir pagal savo gimimo datą išsitirti žmogiškąsias savybes. Dailės pamokoje „ Antikos menas“ mokiniai sužinojo, kad piešiniai ant graikų keramikos dirbinių - tai tikri istorijos šaltiniai. Istorijos pamokoje „ Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs. Aristotelis.“ mokiniai tyrinėjo savo mokyklos emblemą ir aiškinosi, kaip ji susijusi su pamokos tema. Istorijos mokytoja papasakojo apie garsaus antikos mąstytojo Aristotelio gyvenimą, jo pasiekimus įvairių mokslų srityse. Užduotis mokiniams buvo sudėti dėlionę - sentenciją. Šios veiklos buvo prasmingos ir naudingos, nes praplėtė mokinių akiratį.

integr did00004 

Aštuntokams buvo organizuota dviejų pamokų trukmės integruota geografijos, anglų kalbos, informacinių technologijų ir muzikos veikla „Lietuva – Europos valstybė“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Mokiniai, naudodamiesi informaciniais šaltiniais bei statistiniais duomenimis, aiškinosi Lietuvos geografinę padėtį Europoje, valdymo formą, atliko testą „Ką žinai apie Lietuvą?“, grafinėje programoje parengė Lietuvos kaimyninių šalių žemėlapį. Naudodamiesi virtualiu žodynu, mokiniai sukūrė atvirlaiškį apie Lietuvą anglų kalba, dainuodami susipažino su valstybės simboliais dainose ir atliko muzikinį testą „Europos tautų muzika“. Veikla buvo organizuota informacinių technologijų kabinete, dalis užduočių buvo parengta išmanioje lentoje. Mokiniai užduotis atliko naudodamiesi planšetėmis, internetu. Įgyvendinę visus iškeltus uždavinius, mokiniai parašė savo atsiliepimus. Dauguma aštuntokų buvo įvertinti kaupiamaisiais taškais. Šias veiklas aštuntokams organizavo mokytojai Salvinija Vaičiūnienė, Grita Dumskienė, Egidijus Dailidonis, Artūras Miškinis.

integr did00003 integr did00002 integr did00009 integr did00001

O savo žinias apie Lietuvą aštuntokai pasitikrino viktorinoje „100 klausimų apie Lietuvą“, kurią ruošė mokytojos Joana Laurutienė, Vilma Mikalauskienė ir Dalia Tamošiūnienė. Aštuntokų laukė trys turai: Geltonasis, Žaliasis ir Raudonasis, kurių metu susikaupę dirbo skambant tik lietuviškai muzikai. Viktorinos pabaigoje mokiniai, surinkę daugiausiai taškų, buvo apdovanoti Padėkos raštais ir prizais. Karaokės metu aštuntokai su gera nuotaika traukė lietuviškas patriotines dainas, dalinosi įspūdžiais apie viktoriną.

integr did00007 

Devintokai ir dešimtokai dieną pradėjo integruota veikla „Rašome CV“ su mokytojomis Aušra Mackevičiene ir Lina Dikavičiene. Vėliau mokiniai susitiko su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro dėstytojais. Integruotoje pamokoje „Sveika mityba etiketėse. Skaitau, suprantu ir renkuosi“ mokytojos Gina Jacynienė ir Oksana Budreckienė supažindino su etiketėse nurodytais maisto priedais, jų žala organizmui. Praktinį užsiėmimą vedė Radviliškio rajono visuomeninės sveikatos biuro darbuotojos.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos