2 proc parama

Integruota lietuvių literatūros ir istorijos pamoka

Sausio 30-ąją mokyklos devintokai, jų istorijos mokytoja Laima Škėmienė, lietuvių kalbos mokytoja Aušra Mackevičienė išvyko į Šiaulių buities muziejų, esantį prie Žaliūkių malūno. Čia vyko įdomi integruota pamoka „Lietuvių tautinis, istorinis  paveldas. Duonos kepimas". Abi mokytojos nutarė pravesti pamoką kartu, nes mokymo programos temos atitiko Lietuvos laikmetį, literatūros ir istorijos pamokose buvo kalbama apie lietuvių etnokultūrą, lietuvių papročius, tradicijas, tautinį identitetą.

Senovinėje troboje visus pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusi ekskursijos vadovė, kuri papasakojo apie ilgą duonos kelią iki mūsų stalo.Mokiniai dar kartą išgirdo apie lietuvių papročius, susijusius su duona,apie mūsų protėvių pagarbą duonai. Paskui buvo prisiminti visi namų ūkio padargai, reikalingi duonos gamybai. Kadangi duonelė buvo užraugta iš vakaro,tereikėjo patiems suformuoti kepalus ir pašauti ant ližės krosnin.Kol duonelė kepė, mokytoja Aušra Mackevičienė paprašė mokinių pasakyti patarlių apie duoną, papasakoti tai, ką perskaitė namuose savarankiškai. Mokytoja skaitė J. Marcinkevičiaus eilėraštį apie duoną, akcentavo žmonių pagarbą duonai.
Duonelei iškepus, mokytoja L.Škėmienė paprašė mokinių atlikti testo užduotis, kurios buvo susijusios su duonos gamybos procesu. Mokiniai noriai rašė atsakymus, kuriuos galima buvo rasti pačiame muziejuje.
Integruota pamoka netradicinėje erdvėje labai pavyko. Dėkojame mokyklos direktoriui, pritarusiam šiai gerai idėjai ir prisidėjusiam prie kelionės organizavimo.

integr ist liet did01 integr ist liet did02 integr ist liet did04

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos