2 proc parama

Septintokų kalėdinė išvyka į Vilnių

Gruodžio 17 dieną mokyklos septintokai ir jų auklėtojos V. Andriušaitienė, R. Pozniakovaitė, L Škėmienė bei informatikos mokytoja L. Miškinienė vyko į kultūrinę pažintinę kelionę į Vilnių. Ekskursijos programa buvo susieta su fizikos, matematikos, astronomijos ir istorijos dalykais.

Vilniuje mokiniai apsilankė Iliuzijų kambariuose, kuriuose galėjai pasijusti kaip apverstame pasaulyje arba veidrodžių karalystėje. Fizikos mokytoja V. Andriušaitienė paaiškino mokiniams kokie gamtos ar fizikiniai dėsniai veikia žmogaus sąmonę, kad pasijustum visiškai kitoje erdvėje.

 

Išėję į Gedimino gatvę, mokiniai pamatė ir sveikino keistai apsirengusius bėgikus. Tai buvo Kalėdinis Vilniaus maratonas, kuriame dalyvavo ir Radviliškio atstovai.

viniuje did01 viniuje did02  viniuje did03 

Po to septintokai nuėjo prie Prezidentūros, Rotušės aikštę, fotografavosi prie, deja, griūvančio Gedimino pilies kalno, o smagiausia buvo Katedros aikštėje įsikūrusiame Kalėdiniame miestelyje. Čia vaikai mėgavosi kalėdiniais gardėsiais, ieškojo dovanų artimiesiems, dienos šviesoje grožėjosi nuostabia, gražiausia Europoje Naujamete egle.

Kitas ekskursijos objektas buvo Operos ir baleto teatras, kuriame vyko edukacija „Teatro užkulisiai“. Buvusi operos solistė S. Jonaitytė supažindino visus su teatro istorija, kaip tampama operos ar baleto artistais. Mokiniai pirmą kartą pamatė orkestro „duobę“, edukatorė vaikams parodė tai, ko žiūrovas nemato: rekvizitų kambarį, drabužines, užkulisiuose esančią scenos įrangą ir kitas įdomybes. Mokiniai suprato, kad į žodį „teatras“ įeina ne tik vaidinimas ir atlikėjai, kad reikia dar daugybės žmonių ir mechanizmų, kurių dėka spektakliai būna įdomūs ir viskas vyksta sklandžiai. Smagiausia edukacijos dalis - scenos drabužių matavimasis ir fotosesija.

viniuje did04 viniuje did06 viniuje did07

Susipažinę su teatro užkulisiais, septintokai nuvyko į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kur žiūrėjo vaidinimą „Kosmosas+“. Šiame spektaklyje mokiniai jautėsi taip, tarsi vartytų astronomijos enciklopediją ar keliautų po Visatoje esančias planetas. Jie turėjo įsidėmėti svarbius faktus apie planetas, nes mokykloje mokinių laukė klausimynas pagal žiūrėto spektaklio scenarijų. Tai buvo tikra pamoka netradicinėje aplinkoje.

Įgiję naujų žinių, patyrę gerų emocijų, mokiniai dar kartą nuėjo pasigėrėti naktinio Vilniaus naujamete egle, Katedros aikštės prakartėle.

Už suteiktą galimybę tiek daug pamatyti, sužinoti ir patirti mokiniai dėkoja mokyklos direktoriui, organizatorei mokytojai V. Andriušaitienei ir auklėtojoms.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos