Lankytojai

3846630
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
350
4067
17438

2 proc parama

mok pazymejimas

Tremties kelias mano mieste

Skaisti pavasario saulė už lango blaško mintis, o penktokų istorijos vadovėliuose prasidėjo sudėtingiausios Lietuvos istorijos temos: okupacijos, pasipriešinimo kovos, tremtis. Būtent tremties temai pažinti, išsiaiškinti istorijos mokytoja Laima Škėmienė pasirinko pamoką-ekskursiją „Tremties kelias mano mieste“. Pamokos etapai vyko prie paminklų, skirtų lietuvių tremčiai atminti, o didžiausią dėmesį skyrėme tremtinių vagonui ir ten esančiai ekspozicijai aptarti. Kai kurie penktokai prisiminė, kad ir jų giminaičiai buvo tremtyje. Mokiniai bandė atsakyti į klausimą, kuo galėjo nusikalsti vaikai, kurie kartu su tėvais atsidūrė toli nuo namų Sibiro platybėse.


 

Įkaitusiame tremtinių vagone penktokai skaičiavo, kiek žmonių galėjo jame tilpti , kokios buvo tremtinių keliavimo sąlygos. Sunku šiuolaikiniam vaikui visa tai įsivaizduoti, bet prisiliesti prie gyvosios istorijos yra svarbi patirtis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos