Lankytojai

3846674
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
394
4111
17482

2 proc parama

mok pazymejimas

Kovo 14-oji – skaičiaus PI diena

Kovo 14 dieną Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko matematikos populiarinimo renginys, skirtas tarptautinei skaičiaus Pi (π≈3,14) dienai paminėti.
Skaičiaus Pi gimtadienį pirmas sugalvojo švęsti 1989 m. fizikas Larry Shaw iš San Francisko, o prie jo prisijungė ir viso pasaulio matematikos mylėtojai.
Šio renginio metu organizuojamų veiklų tikslas – parodyti matematikos ir kitų mokomųjų dalykų ryšį, skatinti mokinių kūrybiškumą, lavinti loginį mąstymą ir atmintį, taikyti matematikos žinias ir gebėjimus įvairioms užduotims atlikti, žaisti „matematiką“ ir puikiai praleisti laiką su ja.

Renginyje dalyvavo 4-10 klasių mokiniai. Ketvirtokai, susipažinę su skaičiaus PI istorija, piešė piešinius, kuriuose buvo pavaizduotas skaičius Pi (π), mokėsi matuoti apskritimo skersmenį. 5–7 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Kas daugiau pasakys skaičiaus Pi skaitmenų?“ Konkurse geriausiai sekėsi 6b klasės mokinei Viltei Jurevičiūtei (101 skaitmuo) ir 6a klasės mokiniui Nojui Pauliukoniui (72 skaitmenys).

8–10 klasių mokinių ir mokyklos mokytojų komandų laukė nemažai iššūkių: 3D spausdintuvu atspausdintų automobilių varžybos, kamuolio mėtymas į krepšį ir komandos narių taiklumo procentais skaičiavimas, matematikos žinių ir gebėjimų taikymas žaidžiant PLAYmath žaidimus, matematikos estafetė. 1-ąją vietą laimėjo mokytojų komanda, 2-ąją vietą laimėjo 8b komanda ir 3-ioji vieta atiteko 10 ir 8c klasių komandoms.
Informacinių technologijų pamokose 9-10 klasių mokiniai dalyvavo konkurse viktorinoje apie šiuolaikines technologijas, o 8 –tų klasių mokiniai per dailės ir matematikos pamokas piešė ,,maginius“ apskritimus-mandalas, skaičiavo apskritimo ilgį, matavo skersmenį ir įsitikino, kad šių dydžių santykis yra apytiksliai lygus skaičiui 3,14. Buvo linksma, įdomu, naudinga. Nugalėtojai apdovanoti prizais, paskatinti Padėkos raštais.
Renginį organizavo matematikos mokytojos D. Kareckaitė, D. Krivickienė, L. Pranevičienė, informacinių technologijų mokytoja L. Miškinienė, dailės mokytoja V. Vaičiūnienė, bibliotekos vedėja E. Ryšytė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos