Lankytojai

3768302
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
259
3021
259

2 proc parama

mok pazymejimas

Ukrainiečiai – mūsų mokyklos mokiniai

Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai jau pastebėjo ir kai kurie jau spėjo susidraugauti su vaikais iš Ukrainos. Mūsų mokiniai supranta, kokiomis aplinkybėmis ukrainiečiai atsirado Lietuvoje, Radviliškyje, mokykloje. Abipusė vaikų tolerancija, noras susikalbėti, sužinoti vieniems apie kitus džiugina mokytojus ir mokyklos administraciją. Mūsų mokyklą pasirinkę Ukrainos mokiniai yra draugiški, gabūs ir žingeidūs. Todėl ir su jais dirbantiems mokytojams tenka pasitelkti kūrybiškumą, prisiminti anglų ir rusų kalbas, kad galėtų padėti šiems vaikams ugdytis net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis.

Mokykloje ukrainiečius globoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nina Kavaliauskienė, mokiniai yra paskirstyti į klases, kur jiems padeda klasių auklėtojos ir nauji draugai.

Kad ukrainiečiai vaikai žinotų, kokioje mokykloje mokosi, kodėl ji vadinama Gražinos vardu, istorijos mokytoja Laima Škėmienė pakvietė šiuos mokinius į mokyklos muziejų, kur jiems papasakojo legendą apie kunigaikštienę Gražiną, mokyklos istoriją, paaiškino, kokie yra mokyklos simboliai.

Mokinius nustebino muziejuje pamatyti ukrainietiški suvenyrai, kuriuos mokyklai padovanojo pas mus net 4 kartus viešėję Ukrainos Uman miesto moksleiviai. Labai susidomėję mokiniai žiūrėjo nuotraukas, kuriose užfiksuotos tų viešnagių akimirkos vasaros stovykloje „Supermenai“, įspūdžiai ekskursijose po Lietuvą. „Ir mes norėtume…“ nedrąsiai, bet su viltimi sakė vaikai. Beliko tik palinkėti svajonių išsipildymo.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos