Lankytojai

3846596
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
316
4033
17404

2 proc parama

mok pazymejimas

IX Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė-praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“

021 m. lapkričio 16 d. vyko tradicinė IX Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė-praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“. Konferencijoje dalyvavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Lizdeikos gimnazijos, Vinco Kudirkos ir Vaižganto progimnazijų, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos, Kauno technologijų universiteto, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos, Šiaulių Santarvės, Vilniaus Senvagės ir Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos atstovai.

Plenarinį posėdį pradėjo konferencijos iniciatorė ir moderatorė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytoja ekspertė Ala Beliajeva. Dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis ir Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis. Sveikinime buvo akcentuojami ryšiai (tiltai) tarp skirtingų žmonių, šalių, kultūrų.

Plenarinį posėdį pradėjo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos tikybos mokytoja ekspertė Danutė Kratukienė. Ji pasidalino savo patirtimi ir išgyvenimais, keliaujant piligriminiu Švento Jokūbo keliu Ispanijoje ir Lietuvoje. Po pranešimo į aktyvią diskusiją įsitraukė Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis. Jis papasakojo apie Šv. Jokūbo kelio atraižą Radviliškio rajone ir siūlė visiems atsakingiems už „Camino Lituano“ vieningai spręsti su kelio išskylusias problemas.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos III A klasės mokiniai Gytis Genevičius ir Laimis Genevičius – tarptautinio projekto „Decarbonize“ dalyviai – pristatė jo veiklą, kalbėjo apie ryšį su bendraamžiais iš kitų šalių.

Viešnia iš Didžiosios Britanijos, internetinio portalo „Get lost Olga“ kūrėja Olga Edge,  pasakojo apie savo smagius sukurtus filmukus, kuriuose ji dalijasi patirtimi tariant panašiai skambančius žodžius anglų kalba.

Vėliau dalyviai išsiskirstė darbui penkiose grupėse. Mokytojų darbo grupėje buvo perskaityta 10 pranešimų.

Žmogaus teisių ekspertė Agnė Pakšytė pasakojo mokytojams, kas yra neapykantos kalba, kaip ją atpažinti, pranešti apie netinkamus socialinę grupę ir jos atstovus žeminančius pasisakymus ir skleisti žinią apie teisinius veiksmus savo bendruomenėje.

Radviliškio miesto kultūros centro projektų vadovė Erika Liukienė pranešime „Projektai: ir ne tik iš pareigos...“ pristatė projektus apie žydų kultūrą ir holokaustą.

Radviliškio Vaižganto progimnazijos vykdomo integruoto projekto „C. Sugihara – Pasaulio Tautų Teisuolis“ veiklą pristatė šios mokyklos vyresnioji etikos mokytoja Aušra Krasuckienė.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Gecienė kalbėjo apie sėkmingos projektinės veiklos pagrindą – STEAM metodą.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos etikos vyresnioji mokytoja Rasa Gelčienė pasidalino parengta metodine medžiaga „Moters ir vyro lygybės problema“.

Kalbėdamas apie neformalaus ugdymo metodų panaudojimą pamokose, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos etikos mokytojas metodininkas Vladas Vaidžiulis išsamiai pristatė metodą „Foto medžioklė“.

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja ekspertė Laima Škėmienė pasakojo apie viešnagės Kipre metu padarytas įžvalgas.

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytoja ekspertė Ala Beliajeva pristatė klubo „Tolerancija“ organizuotą projektą „Tradicinės arbatos gėrimo ceremonijos“.

Apie atnaujintas Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados sąlygas kalbėjo Vilniaus Senvagės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rūta Česnienė.

Simboliškai pranešimų dalį grupės dalyviai baigė kalbėdami apie 2021 metus, kurie paskelbti Totorių kultūros metais. Apie vadovaujamo Lietuvos totorių folkloro ansamblio „Efsanė“ veiklą, pristatydama ir totorių dainas ir šokius pasakojo Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos anglų kalbos vyresnioji anglų kalbos mokytoja Elnara Čurlu.

Mišriose mokinių darbo grupėse pranešimus skaitė ir praktinę veiklą organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojai: dailės mokytoja metodininkė Aušra Dilnikaitė („Kinija. Popieriaus gamyba. Staigmena“), technologijų mokytoja metodininkė Rasa Masiulienė („Lietuva. Keramikos dirbtuvės“), rusų kalbos mokytoja metodininkė Larisa Zabenina („Rusija. Medinio šaukšto apipavidalinimas chochloma technika“), dailės ir technologijų vyresnysis mokytojas Sigitas Laurutis („Nyderlandai. Dekoratyvinės tulpės klijavimas”).

Konferencijos dalyviai džiaugėsi įdomiais, praktikoje taikomais pranešimais, puikiu renginio organizavimu ir išsakė viltį susitikti X konferencijoje.

Konferencijos organizatoriai: Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Radviliškio rusų kultūros centras.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos