Lankytojai

3768347
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
304
3066
304

2 proc parama

mok pazymejimas

Septintokų patirtis Kleboniškių muziejuje

Ar galima mokytis be vadovėlio? Ar galima mokytis žaidžiant? TAIP, – atsakytų 7C klasės mokiniai, kurie istorijos ir fizikos mokėsi kitaip. Patyriminis ugdymas mūsų mokykloje vykdomas netradicinėje aplinkoje, dalykus integruojant su edukacine veikla.

Rugsėjo 10 dieną septintokai su auklėtoja, fizikos mokytoja Vilma Andriušaitiene ir istorijos mokytoja Laima Škėmiene vyko į Kleboniškių kaimo buities muziejų, dalyvavo edukacijoje „Lino kelias“, sužinojo apie linininkystės tradicijas, išmoko senovines sąvokas, susijusias su šiuo verslu. Mokiniai, naudodamiesi jiems neįprastais darbo įrankiais, gaminosi lino pluoštą, suprato, koks tai sunkus darbas ir kodėl lininiai audiniai tokie brangūs.

Mokiniai apžiūrėjo senosios žemės ūkio technikos ekspoziciją, aptarė su fizikos mokytoja kuo skiriasi garo ir vidaus degimo varikliai, kaip jie buvo panaudojami XX a. pradžioje.

Su istorijos mokytoja mokiniai apžiūrėjo ir išsiaiškino, kokiuose namuose gyveno mūsų proseneliai, kokiais įrankiais naudojosi, kokia buvo jų buitis ir palygino su savo gyvenama aplinka. Po rimtų darbų ir kalbų mokiniai aktyviai įsijungė į aktyvią veiklą – etnografinius žaidimus ir varžytuves, kur emocijos ir juokas liejosi per kraštus. Kita išvykos stotelė buvo Raginėnų piliakalniai. Septintokai improvizuotoje klasėje ant piliakalnio klausėsi istorijos mokytojos pasakojimų apie šias vietas, apžiūrėjo pilkapius, atliko mokytojos pasiūlytus protėvių atminimo pagerbimo ritualus.

Refleksijos metu mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus, dalijosi naujomis žiniomis ir emocijomis. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Išvykos pabaigoje apsilankėme sodyboje „Molinė saulėgrąža“, kur tarp dar geltonuojančių žiedų dar galėjome pasidžiaugti ankstyvo rudens saulute.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos