Lankytojai

3768417
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
374
3136
374

2 proc parama

mok pazymejimas

Vaikų su negalia kūrybinių darbų paroda „Vaikystės takeliu“

„Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam. Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams“. Šiais Just. Marcinkevičiaus žodžiais birželio 1 d. Radviliškio miesto Aušros aikštėje prasidėjo Lietuvos specialiųjų klasių mokinių, turinčių intelekto sutrikimų, kūrybinių darbų parodos “Vaikystės takeliu”, skirtos Tarptautinei vaikų gynimo dienai, atidarymas. Renginį organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenė, renginio partneriai - Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Radviliškio miesto kultūros centras.

Vaikų su negalia pasaulis kitoks, bet labai gražus, spalvotas ir paslaptingas. Šie vaikai mato ir suvokia supančią aplinką kitaip, tačiau yra labai kūrybiški... Organizatoriai pakvietė pakeliauti po paslaptingą vaikų su negalia pasaulį. Renginio dalyvius pasveikino Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis. Sveikinimo žodį tarė ir dovanėles specialiųjų klasių mokiniams įteikė LR Seimo narys Antanas Čepononis. Gražios šventės ir puikių vasaros atostogų palinkėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukitienė. Šventės dalyvius džiugino bibliotekos staigmena - šunų dresūros mokyklos "Laukinė orchidėja" auklėtinių pasirodymas. Parodos „Vaikystės takeliu“ atidarymą papuošė Radviliškio miesto kultūros centro muzikinė programa „Op ir vasarėlė“.

Parodos „Vaikystės takeliu“ atidarymo renginyje buvo galima pasigrožėti net 55 mokinių su negalia kūrybiniais darbais iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų: Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos, Vilniaus Šilo mokyklos, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Kauno Petrašiūnų progimnazijos, Kauno vaikų gerovės klubo „Centriukas“, Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro, Šiaulių sanatorinės mokyklos, Vilkaviškio rajono Kybartų „Rasos“ mokyklos, Pasvalio “Riešuto” mokyklos, Šilutės rajono Katyčių pagrindinės mokyklos. Parodoje eksponuojami ir Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų klasių mokinių, Dienos centro „Meleta“ bei Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyrius ugdytinių kūrybiniai darbai. Birželio 2 – 18 d. Lietuvos specialiųjų klasių mokinių, turinčių intelekto sutrikimų, kūrybinių darbų paroda “Vaikystės takeliu” eksponuojama Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos šūkis – „Mokykla visiems“. Todėl vaikai su negalia, kurie šiuolaikinėje visuomenėje dar yra laikomi kitokie, yra savi šioje mokykloje. Čia šie vaikai yra ugdomi ir didžiuojamasi jų pasiekimais. Tai yra mūsų mokyklos mokiniai, ypatingi ir išskirtiniai, kitaip suvokiantys pasaulį ir jame gyvenančius žmones, geri ir pasitikintys.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos