Lankytojai

3846556
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
276
3993
17364

2 proc parama

mok pazymejimas

Edukacija „Išmaniojo atviruko kūrimas"

Balandžio 9-ąją, per pavasario atostogas, 6b klasės mokiniai ir jų auklėtoja lietuvių kalbos mokytoja Aušra Mackevičienė dalyvavo edukacijoje, kurioje sužinojo apie atviruko atsiradimą, istoriją, kaip keitėsi atviruko išvaizda iki šių dienų. Paskui pabandė patys pasigaminti išmaniuosius atvirukus.

Atvirukai žinomi nuo senų laikų. Egipte ant papiruso rašyti atvirukai jau buvo siunčiami adresatams. Vienoje pusėje piešinys, kitoje – tekstas. Paskui daugelį amžių atvirukai buvo pamiršti. 1869 metais atsirado Austrijos- Vengrijos karių įteisintos pašto kortelės, primenančios atvirukus. Tačiau, žinoma, savo išvaizda neprilygo atvirukams. Ir keliavo be voko. Tai atvirlaiškiai. Kada 19 amžiuje atsirado gražūs atvirukai, kuriuose dažniausiai buvo vaizduojami pastatai, gamtos vaizdai ar žmonės, atvirukai atkeliavo ir į Lietuvą. Tiesa, Lietuvos atvirukai buvo su rusiškais užrašais-lietuviška spauda buvo uždrausta.

Šių dienų vaikai neberašo sveikinimų ranka ir nesiunčia jų paštu. Todėl mokiniai darė išmaniuosius atvirukus, už kuriuos atsiskaitys mokytojai per pamokas. Jie gavo užduotį-surasti seniausią šeimos atviruką ir pristatyti klasės draugams. Mokiniai suvokė, kad jų seneliai, tėvai visada saugojo, laikė atvirukus, kaip pagarbos sau ženklą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos