Lankytojai

3768401
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
358
3120
358

2 proc parama

mok pazymejimas

Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų komandos išvyka

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų kolektyvui šiais metais teko iššūkis, parengti dviejų metų mokyklos veiklos tobulinimo planą. Darbo grupė intensyviai dirbo ne tik per karantiną nuotoliniu būdu, bet rinkosi ir prasidėjus atostogoms, nes planas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją turėjo pasiekti jau liepos viduryje. Tad, kaip motyvuojantis paskatinimas darbo grupės nariams buvo suorganizuota dviejų dienų pažintinė-edukacinė išvyka. Pedagogai išvyką pradėjo nuo Taujėnų dvaro. Nuostabusis Taujėnų dvaras – Ukmergės krašto pasididžiavimas. Tai vieni gražiausių ir gana išskirtiniai rūmai, iki šiol laikomi ilgiausiais Lietuvoje, nes yra beveik 100 metrų ilgio, šviečia iš tolo. Mus pasitikusi viena iš dvaro šeimininkių, pasodino ant 200 metų sofutės, stebuklingai su visu komplektu sugrįžusios atgal į dvarą, ir prasidėjo dar viena dvaro atgimimo arba tiesiog žmonių darbštumo ir entuziazmo istorija. Be to nebūtų jokio renesanso. Smagu buvo pasigrožėti rūmų interjeru, pamatyti Radvilų giminės medį, keletą autentiškų šio dvaro baldų, vienintelį Lietuvoje medinį trijų aukštų svirną. O pasivaikščiojimą išpuoselėto parko takeliais, mus lydėjo gera nuotaika bei linksma atmosfera. Paskanavę kavos ir deserto, iššurmuliavome tolyn.

Papietauti stabtelėjome ”Green Park Hotel Vilnius” viešbutyje, o po to išskubėjome į Norviliškių pilį. Unikali, autentiškai atkurta, Renesanso epochos dvasią atspindinti pilis stūkso tolimiausiame Lietuvos pietryčių taške – „Dieveniškių kilpos“ kyšulyje. Kadaise statyta, kaip gynybinis kompleksas, ji ir šiandien simboliškai išlaiko savo prasmę, nes iš trijų pusių pilį supa vos per keliasdešimt – kelis šimtus metrų nutolusi Lietuvos – Baltarusijos arba kitaip išorinė Europos Sąjungos siena. Mus be galo sužavėjo pilies šeimininko Pilėno pasitikimas, galimybė paragauti išskirtinių, viduramžių dvasią menančių, patiekalų. O kur dar ekskursija bei edukacija, kurios metu buvome supažindinti su pilies ir krašto istorija. Ekskursijos metu mums nedavė ramybės klausimas, ar iš tikrųjų pilyje vaidenasi? Po karališko poilsio ir nakvynės joje, ši prielaida buvo paneigta.

 pilis

Norviliškių pilis

 

Sočiai papusryčiavę, pasidaliję įspūdžiais, išvykome į SOS vaikų kaimo dienos centrą Vilniuje. SOS vaikų kaimai– didžiausia šeima Lietuvoje, kovojanti, kad 1000 Lietuvos vaikų galėtų džiaugtis laiminga vaikyste ir šviesia ateitimi. Jie teikia net 7 skirtingas paslaugas rizikoje atsidūrusiems vaikams ir jų tėvams, siekia, kad kiekvienas vaikas jaustųsi reikalingas, saugus ir mylimas. Pasikalbėję su vaikų dienos centro darbuotoja, įdėmiai jos pasiklausę, apžiūrėję patalpas, pasidaliję gerąja patirtimi, grįžome kupini naujų minčių ir idėjų, pagilinę žinias bei energingai pasiruošę pradėti naujus mokslo metus.
norvi

SOS vaikų kaimo dienos centras

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos