Lankytojai

3846645
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
365
4082
17453

2 proc parama

mok pazymejimas

Pamoka, kvepianti duona

Mūsų mokykloje didelis dėmesys skiriamas ne tik mokinių žinioms, bet ir patyriminiam ugdymui. Šalia žinių yra svarbus įvairių patirčių, socialinių įgūdžių lavinimas.

Vasario 4 dieną 5b klasės mokiniams buvo organizuota integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka „Duona lietuvių tautosakoje ir istorijoje“, kuri vyko Žaliūkų malūne. Taip pat į šią pamoką buvo integruota ir edukacinė veikla „Duonos kepimas“. Neįprastai atrodė muziejuje mokiniai su vadovėliais, sąsiuviniais, nes šios pamokos metu reikėjo paskaityti patarles, priežodžius, susijusius su duonos kelio tradicijomis, reikėjo įminti mįsles, atidžiai išklausyti malūno šeimininkės pasakojimo apie valstiečių gyvenimą, išmokti neįprastus buities rakandų pavadinimus ir žinoti jų paskirtį. Pirmą kartą savo gyvenime mokiniai suko girnas, sijojo miltus, savo rankomis pasigamino kepalėlį duonos, pamatė, kaip ji kepama duonkepėje krosnyje.

 

Pakvipus kepamai duonai, penktokai padainavo pamokos temą atitinkančią dainą, susikaupę atliko istorijos testą. Refleksijos metu mokiniai nuoširdžiai kalbėjo apie savo įspūdžius pamokoje, padėkojo malūno šeimininkei už gardžias vaišes, o mokytojoms Aušrelei Mackevičienei ir Laimai Škėmienei už įdomią ir smagią pamoką.

kvepainti duona did0001  kvepainti duona did0003
 
 kvepainti duona did0004

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos