Lankytojai

3768382
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
339
3101
339

2 proc parama

mok pazymejimas

EKO NAMAS: 6 idėjos jaunajai kartai

Sausio 30-oji diena Gražinos pagrindinėje mokykloje buvo ypatinga, nes vyko ekologinio projekto „EKO NAMAS“ praktinės/kūrybinės dirbtuvės. Susirinko net šešios komandos: Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio rajono Daugėlaičių ir Miežaičių kaimo bendruomenių, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos.

Kiekviena iš jų turėjo užduotį – per valandą sukurti kuo draugiškesnį aplinkai namo modelį iš savo atsineštų priemonių. Mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė, kad šiandien ekologija įgauna pagreitį, kuo toliau, tuo labiau ji skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis – nuo maisto iki būsto statybų, o ekologiškas namas - sąmoningas žmogaus pasirinkimas, siekiant gyventi darnoje su gamta.

 

Puikią nuotaiką susirinkusiems padovanojo 1- 4 klasių pradinukų choras, vadovaujamas mokytojos Reginos Morkūnienės. Po įžanginių žodžių ir sveikinimų nieko nelaukdamos komandos kibo į darbus. Prasidėjo tikros statybos! Kilo vienas už kitą gražesni namai, kurių kūrimui buvo panaudotos gamtinės ekologiškos medžiagos, įvairios technologijos, o dalyvių kūrybiškumui nebuvo ribų. Dalyvių pastangas vainikavo sėkmė. Per valandą kiekviena komanda sugebėjo sukurti tikrus šedevrus: rąstinius, molinius, medinius namus, su šiaudiniais, samaniniais ar net nendriniais stogais, nuostabia aplinka, kurioje matėsi vėjo jėgainės ar basų kojų takas... Kiekvienas namas stebino savo patrauklia išore ir jaukumu, taip ir kvietė užsukti per kiemą vedančiu mediniu ar akmeniniu takeliu, pasisupti sūpynėse, pasėdėti lauko terasoje... Šypsenos, padėkos, bendra nuotrauka – dažni kiekvieno renginio akcentai, tačiau šiose kūrybinėse dirbtuvėse buvo šis tas daugiau: vyresni perdavė savo patirtį ir išmintį jaunesniems, kurie ateityje statys ir kurs savo namus – sveikus, ekonomiškus, draugiškus aplinkai ir žmogui. Viso renginio metu jautėsi bendradarbiavimas, visus suvienijo patraukli idėja ir gera nuotaika. Diskutuodami prie arbatos puodelio, renginio organizatoriai ir dalyviai dėkojo vieni kitiems už turiningai praleistą laiką, planavo naujas veikas, o gal net projekto tęsinį, nes jo nauda tikrai akivaizdi: šiandien sukurti ekologiškų namų modeliai bus puiki vaizdinė priemonė ekologijos pamokoms. Projekto „EKO NAMAS“ organizatorės Rasa Jasiulienė, Grita Dumskienė ir Salvinija Vaičiūnienė džiaugėsi renginiu ir priminė visiems, kad 2020-ieji metai paskelbti bendruomenių metais. Šis renginys – puikus bendruomeniškumo pavyzdys. Ačiū visiems, padėjusiems įgyvendinti šį projektą!

eko maz0001 eko maz0002 eko maz0003

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos