Lankytojai

2546545
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
321
2079
2954

2 proc parama

mok pazymejimas

Šiaurės šalių literatūros savaitė Gražinos pagrininėje mokykloje

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 11–17 dienomis. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose buvo organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai. Prie šio projekto prisijungė ir mūsų mokykla.

 

Pirmadienis yra didžioji skaitymų diena. Tamsiausiu metų laiku uždegus žvakes skaityti – pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Lapkričio 11-osios pirmadienio rytą į skaitymus mūsų mokyklos bibliotekoje buvo pakvieti 4c klasės mokiniai (mokytoja R. Morkūnienė), kuriems bibliotekininkės K. Jacynė ir O. Jankūnienė skaitė ištrauką „Pepė švenčia gimimo dieną” iš garsios švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė”. Mokiniai susidomėję klausėsi kūrinio, susipažino su pagrindiniais knygos veikėjais, atpažino Europos šiaurės šalių vėliavas ir puikiai susidorojo su kitais „suktais” bibliotekininkių klausimais.

Lapkričio 12d. į edukacinį-kūrybinį užsiėmimą „Dovana Pepei” atkeliavo 4a klasės mokinukai (mokytoja V. Rauktienė). Užsiėmimo metu mokiniai gamino gimtadienio dovanas Pepei: kas dovanojo papuošalus, kas saldainius, o kas ir visą katiną sugalvojo padovanoti. Tiesa, mažieji kūrėjai ir patys neliko be dovanų – bibliotekininkės pavaišino saldainiais. 4b klasės mokiniai (mokytoja J. Nėjienė) lapkričio 14d. edukaciniame kūrybiniame užsiėmime tapo iliustruotojais. Jiems teko tikrai nelengva užduotis – nupiešti Pepės gimtadienį. Tiesa, ne bet kaip, o lygiai taip, kaip aprašyta knygoje. Mažieji pasirodė ypač kūrybingi ir protingi. Iškart atsakė į visus pateiktus klausimus apie Šiaurės Europos šalis, o jų Pepės gimtadienio iliustracijos pasirodė vertos dėti į knygą. Jas galite pamatyti apsilankę mokyklos bibliotekoje. Dėkojame kūrybingiems ketvirtų klasių mokiniams, jų mokytojoms už dalyvavimą Šiaurės šalių literatūros savaitės projekte, naudingai ir kūrybingai praleistą laiką.

siaure saliu did00001  siaure saliu did00002  siaure saliu did00003 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos