Lankytojai

2186154
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
332
3013
1702

mok pazymejimas

Paminėta Europos paveldo diena

Rugsėjo 20 dieną Radviliškyje buvo minima Europos paveldo diena. Tradiciškai į šios dienos renginius yra kviečiami miesto mokyklų mokiniai ir mokytojai. Radviliškio Aušros aikštėje susirinkę moksleiviai kartu su rajono savivaldybės vicemeru M. Pauliuku ir savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėju V. Simeliu pakėlė Europos paveldo vėliavą, išklausė palinkėjimus jaunajai kartai, kuri turi būti atsakinga už paveldo išsaugojimą ateinančioms kartoms.

 

Mūsų mokyklos mokinių grupė kartu su mokytojomis L. Škėmiene ir A. Beliajeva kartu su kitų mokyklų moksleiviais vyko į ekskursiją „ Pažink ir pramogauk“ po rajono paveldo ir kultūros objektus. Pirmiausiai apsilankėme Kleboniškių kaimo buities muziejuje, kur V. Simelis papasakojo apie čia saugomas lietuviško paveldo vertybes, mokiniai galėjo dalyvauti edukacijoje „ Lino kelias“. Po to nuvykome prie šalia muziejaus esančio vėjo malūno, kur mokiniams buvo papasakota šio objekto istorija, parodyta, kaip malūnas gali veikti pagal vėjo kryptį.

Kitas lankomas objektas - Šeduvos Retro automobilių muziejus. Nors tai nėra lietuviškas paveldas, bet daugelis eksponatų primena Lietuvoje praeitame amžiuje važinėjusius automobilius, jie visi turi savo istoriją. Mokiniai labai domėjosi motociklais, karine technika.

Labai įdomu buvo Pakiršinio dvare, kuriame moksleiviai buvo supažindinti su Radviliškio rajone esančiais dvarais, jų būkle, istorijomis, dalyvavo edukacijoje „Marmuravimas“ .

Šios dienos renginiai vyksta kasmet, yra tradiciniai. Paveldosaugos skyriaus vedėjas V. Simelis stengiasi, kad jų metu mokiniai kuo daugiau sužinotų apie rajone esantį istorinį ir kultūrinį palikimą, visada jaunimą ragina būti atsakingais ir šį palikimą tausoti.

paveld diena did01 paveld diena did02 paveld diena did03 
paveld diena did04 paveld diena did05 paveld diena did06

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos