Lankytojai

2186653
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
334
3512
2201

mok pazymejimas

Smagus projekto „Misija #100mečio kelionė“ užbaigimas

2018 metų vasario mėnesį mūsų mokyklos bendruomenė įsitraukė į LR Prezidentūros ir Valstybės pažinimo centro inicijuotą projektą „MISIJA#100MEČIO KELIONĖ“. Šis projektas buvo skirtas Nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Projekto vykdymo koordinatorė mokykloje buvo istorijos mokytoja Laima Škėmienė.

Mokyklos bendruomenės nariai įvykdė 12 iššūkių, kurie kiekvieną mėnesį buvo skelbiami Valstybės pažinimo centro tinklalapyje. Iššūkiams atlikti reikėjo papildomų žinių, pastangų, laiko ir geranoriškumo. Užduotys buvo susijusios su įvairiais nepriklausomos Lietuvos laikotarpiais ir gyvenimo sritimis. Reikėjo pasidomėti tarpukario architektūra, Lietuvos aviacijos pasiekimais, partizanų kūryba, Roko maršais, lietuvišku kinu, prisiminimais apie Baltijos kelią, Sąjūdžio pradžią ir kitais įdomiais Lietuvos istorijos įvykiais.

Geriausiai įvertinti buvo keturi atlikti iššūkiai. Vienas iš jų – nežinomo partizano eilėraščio inscenizacija Minaičių muziejuje- bunkeryje. Vaidmenis atliko ir filmuką sukūrė 8c klasės mokiniai Gytis ir Laimis Genevičiai bei jų mama Sigita Genevičienė. Ši šeima, kartu su tėčiu Dariumi priėmė bei atliko rugpjūčio mėnesio iššūkį apie Baltijos kelią.

Įdomu buvo vykdyti lapkričio mėnesio užduotį, susijusią su legendiniais Roko maršais per Lietuvą. Muzikos mokytojo Artūro Miškinio vadovaujami mokiniai pasirinko A. Mamontovo dainą “Laužo liepsna” ir ją inscenizavo mokyklos vidiniame kiemelyje. Vaizdo klipą sukūrė informacinių technologijų mokytojas Egidijus Dailidonis.

Labai įdomus buvo sausio mėnesio iššūkis apie Sąjūdžio pradžią Radviliškyje ir Lietuvoje. Buvo organizuotas dešimtokų susitikimas su Sąjūdžio Radviliškio iniciatyvinės grupės vadovu Antanu Stančiku ir buvusia mūsų mokyklos mokytoja Elena Stančikiene, kurie ne tik pasidalino jautriais prisiminimais, bet ir paskaitė savo eilėraščius apie to meto išgyvenimus.

Pasibaigus projekto iššūkiams, Valstybės pažinimo centras pakvietė aktyviausius dalyvius apsilankyti LR Prezidentūroje ir VPC veikusioje virtualioje parodoje apie nepriklausomos Lietuvos pasiekimus per 100 metų.

Gegužės 11 dieną grupė aktyviausių mokyklos mokinių ir iššūkių vykdytojų išvyko į Vilnių užbaigti projekto . Išvykos metu dalyvavome įdomioje ekskursijoje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Paskui savo veiklą tęsėme Valstybės pažinimo centre, kur projekto dalyviams buvo įteiktos padėkos, dovanos . Gavę planšetes ir ausines, mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti būti virtualios parodos dalyviais. Tai buvo netikėta, novatoriška, informatyvi ir aktyvi veikla, nepalikusi nė vieno abejingo.

Ekskursiją pabaigėme aplankydami Vilniaus Universiteto kiemelius ir lipdami į šv. Jonų bažnyčios varpinę. Iš 45 metrų aukštyje esančio balkono atsivėrė nuostabūs mūsų sostinės vaizdai, kurių fone vyko linksma fotosesija.

Dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams, mokyklos vadovams už paramą vykdant respublikinio projekto „MISIJA#100MEČIO KELIONĖ “ iššūkius.

projekto uzbaig did01 projekto uzbaig did02 projekto uzbaig did03
projekto uzbaig did04 projekto uzbaig did05 projekto uzbaig did06
projekto uzbaig did07 projekto uzbaig did08 projekto uzbaig did09

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos