Lankytojai

2164666
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
803
803
803

mok pazymejimas

Aš myliu savo kalbą

Vasario 28d. popietę mokyklos bibliotekininkės O. Jankūnienė ir K. Jacynė pakvietė aštuntų klasių gudriausius moksleivius sudalyvauti protų mūšyje „Aš myliu savo gimtą kalbą“, skirtą tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Lietuvos vietovardžių metams paminėti.

Moksleiviai pagal spalvas susiskirstė į mišrias grupes ir įveikė pirmąjį etapą – tobulino savo bendravimo ir bendradarbiavimo kompetenciją dirbdami komandoje: sugalvojo pavadinimus, išbandė savo kūrybiškumą iš duotų priemonių kurdami komandoms emblemas, šūkius, prisistatė.

 

Netrukus prasidėjo II-oji protų mūšio dalis - bendrųjų žinių apie lietuvių kalbą patikrinimas. Džiugu, kad daugelis žino, kokiai kalbų šakai priklauso jų gimtoji kalba, kiek tarmių turime ir kokie yra trumpiausi ir ilgiausi lietuvių kalbos žodžiai. Aštuntokai gana neblogai pažįsta savo gimtąjį kraštą Radviliškį, puikiai susidorojo su vietovardžių, turinčių priesaginę galūnę  „-iškis", įvardijimu, žinojo gyvenviečių, kurių pavadinimai prasideda raide „k“, pavadinimus. Sunkiau protų mūšio dalyviams sekėsi pagal pateiktą žymų objektą įvardinti jo buvimo vietą, tačiau iš miestams skirtų dainų ištraukų sugebėjo išskaityti informaciją apie jūrą (Klaipėdą), Nemuną (Kauną) ir ,žinoma, „močiučių Palangą“.

Moksleiviai puikiai praleido laiką: pasidalino žiniomis, aktyviai įsitraukė į veiklas, bendravo, bendradarbiavo.  Kaip padėką už dalyvavimą bibliotekininkės įteikė kiekvienam protų mūšio dalyvio kortelę, kurioje E. Periušo fraze „Norint daugiau pasakyti, reikia mažiau kalbėti“ užbaigė renginį.

Mokyklos bibliotekininkės nuoširdžiai dėkoja socialinei pedagogei Z. Mackevičienei ir mokytojo padėjėjai A. Baužienei už pagalbą vertinant dalyvių atsakymus, 8 klasių auklėtojoms V. Andriušaitienei,  R. Pozniakovaitei ir L. Škėmienei už gražų bendradarbiavimą sutelkiant mokinius bendram darbui, 8 klasės moksleiviams už produktyvų darbą ir entuziazmą. 

Mylius Liet maz01  Mylius Liet maz02  Mylius Liet maz04
 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos