Lankytojai

2164807
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
944
944
944

mok pazymejimas

Mokinių aktyvas – istoriniame Vilniuje

Vasario 19 dieną Mokinių tarybos nariai, klasių seniūnai ir kiti aktyvūs moksleiviai su savo vadove direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Sedelskiene ir istorijos mokytoja Laima Škėmiene keliavo į Vilnių, kur jų laukė įdomi pažintinė veikla.

Pirmiausiai mokiniai apsilankė Bažnytinio paveldo muziejaus organizuotoje edukacijoje „Katedros požemių paslaptys“. Vaikščioti po požemius ir tamsokus tunelius nebuvo labai jauku, bet įdomus gidės pasakojimas apie senąją katedrą, sunkų archeologų darbą, požemių kriptose palaidotus nusipelniusius Lietuvai žmones, kėlė susidomėjimą. Labiausiai mokinius sudomino Didžioji kripta ir karalienės Barboros Radvilaitės palaidojimo vieta.

aktyvas did01 aktyvas did02 aktyvas did03

Išėję iš požemių, vaikai su mokytojomis apžiūrėjo katedros-bazilikos altorių, apsilankė šv. Kazimiero koplyčioje, turėjo progos šioje šventovėje sukalbėti maldelę už savo artimuosius.

Daugelis mokinių istorinėje Vilniaus dalyje buvo pirmą kartą, todėl apsidžiaugė pamatę Prezidentūros pastatą ir aikštę, kur visi nusifotografavo svarbioje sostinės vietoje, kurią dažnai mato per televizorių.

Toliau ekskursija tęsėsi senajame Vilniaus Universitete. Klausydamiesi gidės pasakojimo , mokiniai apsilankė įspūdingoje VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje, Baltojoje salėje galėjo įlipti į observatorijos bokštą, iš ten pamatyti Vilniaus panoramą iš paukščio skrydžio. Nuėję į universiteto šv. Jonų bažnyčią, mokiniai klausėsi įdomių istorijų apie vienuolius jėzuitus, studentų gyvenimą. Vaikai turėjo progos pasivaikščioti po įžymiuosius universiteto kiemelius, paklausyti apie juos istorijų.

aktyvas did04 aktyvas did05 aktyvas did06

Buvo puikus oras ir moksleiviai dar pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį, nuo kalno papėdės pasigrožėjo tebestovinčiu Gedimino pilies bokštu, aplankė Užupyje esančią šv. Onos bažnyčią, Adomo Mickevičiaus paminklą ir aikštę, kur prasidėjo pirmieji žingsniai į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Ši ekskursija į Vilnių buvo kaip padėka aktyviausiems Gražinos pagrindinės mokyklos moksleiviams už jų veiklą ir rūpestį, kad visiems mokiniams mokykloje būtų įdomu.

aktyvas did10 aktyvas did08 aktyvas did09

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos