Lankytojai

2186587
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
268
3446
2135

mok pazymejimas

Dalyvavimas respublikiniame projekte „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“

Kelis mėnesius mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“. Mokyklos projekto grupės vadovė, Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos valdybos narė mokytoja Ala Beliajeva skatino 5-10 klasių mokinius rinkti medžiagą (laikotarpio iki nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. fotografijas, atspindinčias lietuvių etninę kultūrą), mokė ją tinkamai sisteminti ir dokumentuoti.

Susitikime su fotografu Rimantu Petriku mokiniai susipažino su garsiojo kraštiečio meninėmis fotografijomis. Dalyvius stebino ne tik praeito amžiaus miesto aplinka, bet ir fotografijose užfiksuoti atskleidžiantis tuo metu Radviliškyje gyvavusias tradicijas etnokultūriniai elementai.

Baigiamojoje konferencijoje Lietuvos valstybės istorijos archyve mūsų mokyklai atstovavo mokytoja Ala Beliajeva, bibliotekos vedėja Kristina Jacynė, mokinės Roberta Jurpalytė, Gabija Budavičiūtė ir Rubinta Vasiljeva.

Mokytoja Ala Beliajeva pasakojo susirinkusiems apie Radviliškio krašto fotografo Rimanto Petriko kūrybą. Ji atkreipė dėmesį į šiuo menininko nuotraukų unikalumą ir išsakė mintį, kad sustabdytos nepasikartojančios istorijos akimirkos, kurias menininkas atrado žmonėse ir įamžino fotografijose, turi būti prieinamos plačiajai visuomenei.

Mokinės Roberta Jurpalytė ir Gabija Budavičiūtė pristatė mokyklos mokinių surinktą medžiagą projektui. Roberta pasidalino asmenine kraštotyrine patirtimi.

Lietuvos valstybės istorijos archyvo vedėja Neringa Češkevičiūtė organizavo ekskursiją į seniausių Lietuvos dokumentų saugyklą. Mokiniai išgirdo daug įdomių faktų apie šiuo mūsų istorijos lobyno objektus., turėjo galimybę iš arti pamatyti ir pavartyti archyve saugomus dokumentus.

Vėliau archyvo darbuotojai organizavo konferencijos dalyviams praktinį – edukacinį užsiėmimą „Surask savo protėvį“.

Projekto dalyvių susisteminta faktinė medžiaga buvo perduota archyvams. Šiuo metu projekto iniciatoriai - Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos nariai rengia skaitmeninį surinktos medžiagos katalogą, kuris bus prieinamas internete ir išplatintas ugdymo įstaigoms.

fotograf did02 fotograf did03 fotograf did04

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos