Lankytojai

2186102
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
280
2961
1650

mok pazymejimas

Edukaciniai užsiėmimai Fotografijos muziejuje

5a ir 5b klasių mokiniai lankėsi Fotografijos muziejuje Šiauliuose, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

5a klasės mokiniai užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gamino fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidėjo nuo tos akimirkos, kai iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų mokiniai pradėjo dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus.

Kai kompozicijos buvo išdėliotos ir baigtos, mokinių kūriniai buvo apšviečiami kryptine šviesa ir vėliau ryškinami specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsirado vaizdas be fotokameros!

5b klasės mokiniai užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandė autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi muziejaus pagamintais „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikūrė vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškino fotolaboratorijoje.

Po užsiėmimų mokiniai, užlipę į terasą, esančią ant muziejaus stogo, grožėjosi Šiauliais, fotografavosi, klausėsi užsiėmimų vadovo pasakojimo.

Išvyką mokiniams organizavo 5a ir 5b klasių auklėtojos Joana Laurutienė ir Danguolė Juodžbalienė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku” arba pasirinkite “ Daugiau informacijos ”. Daugiau informacijos